Başkan Eşkinat’tan Beşiktaş’taki terör saldırılarına net...

Başkan Eşkinat’tan Beşiktaş’taki terör saldırılarına net mesaj: “Korkmuyoruz”

10 Aralık gecesi Beşiktaş’ta polis ve sivil vatandaşlarımızın şehit olmasına neden olan patlamalarla ilgili olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat Tepkisini dile getirdi.

12 Aralık 2016 - 18:26

Tarihi Bedesten yanında gerçekleştirilen basın açıklamasına yüzlerce vatandaş katılırken, Türk bayrakları ile meydana gelen halk, teröre karşı dik bir duruş sergiledi.

Etkinlik, 10 Aralık gecesi şehir düşen siviller ve polis memurları için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

EŞKİNAT: “TERÖRE LANET ETMEKTEN FAZLASINI YAPMALIYIZ”

İlk olarak kürsüye gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, teröre lanet yağdırırken, lanetlemekten öte bir şeyler yapılması gerektiğini vurguladı.

Eşkinat, “Bugün gerçekten sözün bittiği bir noktaya ülke olarak gelmiş bulunmaktayız. Her gün canımız yanıyor ama biz terörü lanetlemekten başka bir şey yapamıyoruz. Artık lanetlemekten öte bir şeyler yapma zamanımız gelmiştir. Siyaseti de ekonomiyi de bir kenara bırakmak ve her gün canlarımıza mal olan terör belasına son vermek zorundayız. Enerji köprüsü üzerinde çıkarları olanlar, bu ülke üzerinde hesap yapanlar, terörü maşa olarak kullananlar benim umrumda değil. Kaybettiğimiz evlatlarımız bir daha geri gelmeyecek. Artık daha fazla can yitip gitmesin, artık evlatlarımız, kardeşlerimiz rahatça sokaklarda yürüyebilsin istiyorum. Her ne olursa olsun, kan dökenler, terörden medet umanlar bilmelidir ki bizim İstiklal Marşımız bize ilk sözcüğünde korkmamayı emrediyor. Biz asla korkmuyoruz. Son olarak da şunu belirtmek istiyorum. Atalarımız bu vatanı kurdu ve biz onlardan şunu öğrendik: Ne mutlu Türk’üm diyene!” diye konuştu.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak kürsüye çıktı. Şiddetli yağmura rağmen alanı dolduran kalabalığa teşekkür eden Albayrak, şehitlere rahmet, ailelerini başsağlığı dilerken, “Bir spor müsabakası sonrası ortalığı kana bulayanları lanetliyorum. Spor barışı, kardeşliği, birlik ve beraberliği getiren bir olgudur. Terörle bunu lekeleyemezsiniz. Hiçbir terör örgütü bizi yıldıramaz, korkutamaz. Şehitlerimize rahmet diliyor, milletimize başımız sağ olsun diyorum,” açıklamasında bulundu.

Bu haber 182 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'nın Altın Adamları Açılışta Bir araya Geldi
Malatya'nın Altın Adamları Açılışta Bir araya Geldi
Doğvak Doğanşehir Vakfı Muammer Şahin başkanlığından resmen kuruldu
Doğvak Doğanşehir Vakfı Muammer Şahin başkanlığından resmen...